call

شیوه غبار زدایی و گرفتن گردو خاک از قالی های دستباف

732 قالی شویی چهارشنبه 19 دی 1397
اهمیت بالای فرش دستباف و گرانبهایی این فرش ها در قالیشویی صالحی زاده یکی از بزرگترین محاسن به شمار می رود گرد و غبار زدایی فرش های دستباف با تکنولوژی روز و عدم آسیب به فرش های دستباف در این مجموعه انجام می شود .

 

شیوه سنتی گردو غبار زدایی فرش های دست باف و ابریشمی  : 

گردو غبار زدایی در فرش ها از قدیم الایام یکی از حسنات  دیرینه مردمان در تمامی دنیا می باشد  و امروز نیز این موضوع بسیار قابل اهمیت می باشد و با جمعیت رو به رشد و آپارتمان نشینی  هر چه بیشتر در کلان شهر ها  با عث کثیفی هر چه بیشتر فرش ها  و همراهی با گرد و غبار باعث شد تا بران شویم با مجهز شدن به دستگاههای غبار زدایی فرش های دست باف  کمکی به روند پاگیزگی و تمیزی تمامتر فرش ها بپر دازیم .

در قدیم الایام بوسیله های مختلف کع اعم از تکان دادن و آویزان نمودن یا پشت رو نمودن فرش ها مرسوم بود ولی  لازمه این کار همت بالا در درجه اول و در درجه ثالث مکان مناسب باید فراهم باشد و نکته قابل توجه که این شیوه سنتی گرد و غبار زدایی باعث پارگی در اثر ضربه یا جابجایی تار و پود قالی که بصورت منظم چنش شده است را بهمراه دارد، از این رو  نمیتوان به این شیوه های سنتی غبار زدایی تکیه کرد .

شیوه های نوین گرد و غبار زدایی فرش های دست باف و ابریشمی  :

در مجموعه و کارخانه قالیشویی صالحی با استفاده از دستگاههای  خاک گیر که بصورت پروانه عملکرد داشته تمامی تخته فرش های بصورت صاف و بدون حرکت در هر کفه پهن و با استفاده از نگه دارنده ها ثابت می شود که در اثر دوران بصورت موافق و خلاف عقربه های ساعت با سرعت بالا به دوران در آمده و با استفاده از نیروی گریز از مرکز باعث غبار زدایی می شود .

این شیوه غبار زدایی با توجه به ثابت بودن فرش بصورت تخته باعث عدم جابجایی تار و پود فرش های ابریشمی و نفیس میگردد و از طرفی بخاطر مکش کردو غبار بصورت قوی باعث عدم ایجاد گردو غبار مجددو نشستن بروی فرش ها می شود و این سیستم عدم دخالت نیروی انسانی در بخش ضربه زنی یا فشار بر سطح فرش باعث عمر طولانی و عدم آسیب به فرش ها می شود.

 

 

 

 

 

در صورت تمایل، برای ثبت سفارش و یا کسب اطلاعات بیشتر، در این قسمت اطلاعات خود را وارد نمایید و دکمه ثبت را کلیک نمایید.

درخواست با موفقیت ثبت شد. در اسرع وقت با شما تماس گرفته خواهد شد. درخواست با خطا مواجه شد. اطلاعات را به طور صحیح تکمیل نمایید و مجدد درخواست نمایید.

© تمای حقوق این سایت متعلق به قالیشویی صالحی زاده میباشد.